15 Ocak 2008 Salı

Gelibolu EMITT fuarında ...

EMITT Fuarı (Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı), 14-17 Şubat 2008 tarihleri arasında TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenleniyor. Bu yıl 12. kez düzenlenecek olan EMITT, 50’den fazla ülkeden 2500’ü aşan katılımcısıyla dikkatleri çekmeyi başarıyor. Fuarın isminden sadece Doğu Akdeniz ülkelerini kapsayan bir turizm fuarı bigi görünsede kaspama alanı olarak daha geniş bir coğrafyayı içerdiğini görüyoruz.
Katılımcı ülkelere şöyle bir baktığımızda; Almanya, Azerbaycan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai- Sharjah), Brezilya, Bulgaristan, Cezayir, Çek Cumhuriyet, Çin, Gürcistan, Endonezya, Fas, Filistin, Güney Afrika, Gürcistan, Hindistan, Hırvatistan, Hollanda, İran, Ukrayna, K.K.T.C., Kırgızistan, Kırım, Kenya, Kore, Küba, Lübnan, Makedonya, Malezya, Mısır, Moldova, Nepal, Özbekistan, Peru, Portekiz, Rusya, Seyşel Adaları, Slovakya, Sudan, Suriye, Tunus, Pakistan, Yemen, Yunanistan gibi ülkeleri görüyoruz. Dolayısı ile bir dünya turizm fuarı EMITT ( East Mediterranean International Tourism and Travel).
Benim sevindiğim en önemli konu ise bu fuarda Gelibolu' nun da yer alması ve yarımadanın tanıtılmasında önemli rol alması. Tabi Gelibolu Belediye Başkanlığının bu konudaki girişimleri büyük önem taşımaktadır. Belediye çalışanlarının emeklerini haddime düşmeyerek takdir ediyorum. Gelibolu esnafı bu konuda belediyenin emeklerine destek olmalıdır. Son yapılan toplantıda da destek olduklarını duymaktan büyük mutluluk duydum.
Biz Gelibolululara ve sevdalılarına da büyük görevler düştüğüne inanıyorum. En azından bu fuarda Gelibolu standını yada standlarını görmeye gitmeliyiz. En azından internetin nimetlerinden faydalanarak herkes eş, dost, akraba ve arkadaşlarını bu konuda bilgilendirmeli. Gelibolu bugüne kadar iyi tanıtılamadı ise, bu sonuç; her tek Gelibolu' nun ve sevdalılarının üstüne düşen görevleri iyi anlayamamasından değil mi?
14 - 17 Şubat tarihleri arasında durumu uygun olanların fuarda Gelibolu için ayrılan yerleri gezmesi dahada önemlisi bu konuda arkadaşlarını bilgilendirmesi çok önemli...
Bu konuda yazılan bir yazının linki aşağıdadır. Önemli bir yazı .. Anlayana tabii...!
KONUMUZ TANITIM ( Salim Dağ tarafıdna kaleme alınmıştır.)
HAYDİ FUARA! Katılacaklar için tıklayınız ...Krokiler
Ahmet AYDIN

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Ahmet bey size çok teşekkür ediyoruz. Bu yıl fuar da standımızla derece bekliyoruz.Standımız 100 m2 dir ve şuan itibari ile Gelibolu'dan bir çok esnaf katılacak ve ürünlerinin tanıtımını yapacak.Tüm GELİBOLU DOSTLARINI da fuara gelmelerini ve arkadaşlarınıda getirmelerini istiyoruz.Kişiler gelip geçiçidir,zaman birlik ve beraberlik zamanıdır,önemli olan Geliboludur.
İsmail ÇALIŞKAN