2 Mart 2008 Pazar

Türk Silahlı Kuvvetleri

Türkiye Cumhuriyeti' nin kahraman ordusu; Türk Silahlı Kuvvetleri...
Sayın komutanlar, sevgili Mehmet' ler...
Hepinizin, vatan için canınızı verip, şehit olmaktan gurur duyacağınızı biliyorum.
PKK terör örgütüne yönelik operasyonun, geri dönüşüne başladığınız konusunda her kesimden ayrı yorum üretiliyor. Gereksiz söylenen onca söz. Yakıştırma. Yıpratıcı cümleler...


"ABD çık dedi çıktık. ABD bize emir veriyor; vesaire vesaire vesaire..." gibi yorum üretenler; acaba Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gizlilik ilkelerine sahip, kararlı, onurlu ve güvenli bir kuruluş olduğunu unutuyorlar mı?... Unutulmasın ki Türk Silahlı Kuvvetleri magazin mekanı değildir... Evet! Unutulmasın ki Türk Silahlı Kuvvetleri sabahçı kahvesi değildir. Semt pazarı değildir. Hiyerarşik düzeni vardır. Gizlilik ve kararlılık ilkeleri vardır.

Ne demek "ABD istedi çekildik. Neden ABD ziyaretçisi gider gitmez çekildik." Söylenecek söz mü bunlar?

Geri çekilme kararı alınmış olduğu halde, "bir ziyaretçi geldi gitti, şimdi çekilirsek yanlış anlaşılır, haydi biraz daha kalalım, yanlış anlaşılıp yanlış yorum yapılmasın, hemen dönmeyelim" gibi kuruntulara kapılmak mı gerekirdi?... Bu düşüncelerle hareket etmeyip, gerektiği zamanda, gerektiği gibi karar verip harekatı yönlendirmeniz Türk Silahlı Kuvvetlerinin gizlilik ve kararlılık ilkelerine yakışır biçimdedir.

Mustafa Kemal ATATÜRK'ün kurmuş olduğu laik, çağdaş ve özgür Türkiye Cumhuriyeti' nin vatandaşı olarak "Hiç bir düşünce, sarf edilen hiç bir söz, yapılan hiç bir yorum; Benim Türk Silahlı kuvvetleri'ne olan güvenimi azaltamaz! Yok edemez!" diye haykırmak istiyorum.

ÇANAKKALE/Emel Aygören Şen

Hiç yorum yok: